PRP برای درمان ریزش مو

PRP برای درمان ریزش مو

ریزش موی سر یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی مانند عوامل ژنتیکی، نوع غذایی، فشار روحی، استفاده از مواد شیمیایی ضد مو و... ایجاد شود. برای درمان این مشکل از روش‌های مختلفی مانند داروهای داخلی، محلول‌های خارجی، تغییر در رژیم غذایی و یا روش‌های جدیدتر مانند PRP استفاده می‌شود.

PRP چیست؟

PRP یا Platelet Rich Plasma به محصولی گفته می‌شود که از خون بیمار خودش تولید می‌شود. در این روش، ابتدا از بیمار خون گرفته می‌شود و سپس با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ، خون به قسمت‌های مختلف تقسیم می‌شود. در نهایت، قسمت پلاکت‌ها از بقیه قسمت‌های خون جدا می‌شوند. پلاکت‌ها دارای فاکتور رشد و سایر عواملی هستند که می‌توانند به بهبود رشد مو و جلوگیری از ریزش آن کمک کنند.

PRP چگونه برای ریزش مو کار می‌کند؟

PRP برای درمان ریزش مو به دو روش مختلف کار می‌کند. اولین روش این است که با تزریق PRP به پوست سر، پلاکت‌ها و عوامل رشد مو موجود در PRP به محل ریشه مو منتقل می‌شوند. این عوامل باعث تحریک فولیکول‌های موی سر می‌شوند و باعث بهبود و تقویت رشد مو می‌شوند.

تماس و مشاوره رایگان : 09124431423
footer footer
دکتر راحله سلطانی

دکتر راحله سلطانی

دکتر راحله آقایی سلطانی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی ساکن تهران است. او در تاریخ 26 شهریور ماه 1353 به دنیا آمد. دکتر سلطانی در سال 1379در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل و سپس در سال 1383 از دانشگاه تهران در رشته جراحی زنان و زایمان فارغ التحصیل شد.

ارتباط با ما