میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

تشخیص آکنه و درمان آن همراه با میکرونیدلینگ

آکنه یکی از مشکلات پوستی شایع است که ممکن است برای بسیاری از افراد مزاحمت آور باشد. آکنه معمولاً در مناطقی از صورت که غدد چربی در آنها وجود دارند، مانند پشت بینی، گونه‌ها، پیشانی و چانه، بروز می‌کند. در برخی از موارد، آکنه می‌تواند به صورت شدیدتری مانند آکنه گردنی، آکنه قفسه سینه و آکنه پشت و شانه ها نیز بروز کند.

تشخیص آکنه

تشخیص آکنه معمولاً توسط پزشک انجام می‌شود. در اینجا، پزشک ممکن است با مرور تاریخچه پوستی بیمار، مشاهده پوست و در نهایت تشخیص برای بیمار تعیین کند که آیا او آکنه دارد یا خیر. در صورت تشخیص آکنه، پزشک ممکن است برای درمان آن مراحل مختلفی را پیشنهاد کند.

روش میکرونیدلینگ یک روش غیر جراحی برای درمان آکنه است که در آن، با استفاده از یک دستگاه کوچک به نام درمارولر، سوزن‌های بسیار ریزی به پوست تزریق می‌شود. این سوزن‌های کوچک تحت شعاع نور قرار گرفته و به اندازه کافی کوچک هستند تا درمان بدون نیاز به بخش‌های پوستی زیادی انجام شود. با تزریق سوزن‌های ریز، پوست تحریک شده و پاسخ بهبودی را نشان می‌دهد، این باعث می‌شود که سلول‌های پوستی جدید رشد کنند و پوست شاداب و جوان‌تر شود.

فواید میکرونیدلینگ برای درمان آکنه

  • کاهش ترشح چربی: میکرونیدلینگ باعث کاهش ترشح چربی پوست می‌شود و برای کنترل آکنه بسیار موثر است.

  • کاهش التهاب: با تحریک سلول‌های پوستی، التهاب پوست کاهش می‌یابد و در نتیجه، آکنه کمتری در پوست بروز می‌کند.

  • پاکسازی منافذ باز پوست: سوزن‌های میکرونیدلینگ به صورت غیر مستقیم منافذ باز پوست را پاکسازی می‌کنند و در نتیجه، جمعیت باکتری‌های موجود در پوست به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

تماس و مشاوره رایگان : 09124431423
footer footer
دکتر راحله سلطانی

دکتر راحله سلطانی

دکتر راحله آقایی سلطانی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی ساکن تهران است. او در تاریخ 26 شهریور ماه 1353 به دنیا آمد. دکتر سلطانی در سال 1379در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل و سپس در سال 1383 از دانشگاه تهران در رشته جراحی زنان و زایمان فارغ التحصیل شد.

ارتباط با ما