سزارین

سزارین

ضرورت انجام زایمان سزارین

نوع زایمان با توجه به شرایط مادر و جنین مشخص می گردد، در صورتی که مادر یک بارداری بی خطر و معمولی را داشته باشد، معمولا زایمان طبیعی انجام خواهد شد . اما گاهی اوقات سلامت مادر یا جنین و در برخی موارد هر دویی آن ها در معرض خطر خواهد بود که در این زمان انجام زایمان سزارین ضرورت پیدا می کند .

در برخی از موارد ممکن است زایمان سزارین بدون هماهنگی قبلی به دلیل بروز مشکلات انجام شود به طور مثال ممکن است هنگام زایمان طبیعی مشکلاتی برای مادر یا جنین پیش آید که در این زمان انجام زایمان سزارین ضرورت دارد .

لازم به ذکر است، زایمان سزارین تنها به این دلیل انجام نمی شود، بلکه گاهی اوقات ممکن است مادر خود تمایل به انجام زایمان سزارین داشته باشد .

عوارض زایمان سزارین

امروزه انجام زایمان سزارین بیشتر شده است . این در حالی است که برخی متخصصان زنان انجام زایمان سزارین را تنها در مواردی که ضرورت دارد توصیه می کنند . زایمان سزارین به نسبت زایمان طبیعی با خطرات بیشتری همراه است اما این در حالی است که تا به امروز هیچ خطری برای بیماران پیش نیامده است .

تماس و مشاوره رایگان : 09124431423
footer footer
دکتر راحله سلطانی

دکتر راحله سلطانی

دکتر راحله آقایی سلطانی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی ساکن تهران است. او در تاریخ 26 شهریور ماه 1353 به دنیا آمد. دکتر سلطانی در سال 1379در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل و سپس در سال 1383 از دانشگاه تهران در رشته جراحی زنان و زایمان فارغ التحصیل شد.

ارتباط با ما